Rychlý kontakt: +420 602 444 830 | email: info@sanitred.eu |

Zemědělství

Úvod»Aplikace»Zemědělství

Zemědělství

 • Utěsnění a ochrana zásobníků na zemědělské produkty (sila na obilí atp.), z vnitřní i vnější strany
 • Ochranné nátěry nádrží na tekutá hnojiva
 • Nátěry a ochrana prostor pro chov hospodářských zvířat (haly, konstrukční prvky, podlahy, včetně např. vnitřních částí žlabů na krmení)
 • Ochrana zemědělských staveb proti korozi
 • Utěsnění spojů zavlažovacích kanálů
 • Popis a aplikace
 • Sani-Tred zajišťuje vysoce kvalitní pružnou izolaci, izolaci, která se natrvalo spojí se všemi povrchy zásobníku, dokonale izoluje a přitom si udržuje svou schopnost přizpůsobit se změnám teploty a společně se základním materiálem se smršťovat či roztahovat a to bez jakéhokoli narušení hydroizolačních vlastností. Schvalována největšími výrobci sil a zásobníků na obilí na světě, včetně firmy Brock-Butler.

 • Obrázky a videa
 • Dokumenty ke stažení
 • Připravujeme

  Ukázky

  Hydroizolace a oprava zásobníků na obilí

  Izolace zásobníků na obilí

  Trvalá ochrana, hydroizolace a utěsnění povrchů sil a zásobníků.

  Sani-Tred zajišťuje vysoce kvalitní pružnou izolaci, izolaci, která se natrvalo spojí se všemi povrchy zásobníku, dokonale izoluje a přitom si udržuje svou schopnost přizpůsobit se změnám teploty a společně se základním materiálem se smršťovat či roztahovat a to bez jakéhokoli narušení hydroizolačních vlastností. Schvalována největšími výrobci sil a zásobníků na obilí na světě, včetně firmy Brock-Butler.

  • Pro zajištění trvale pružné, odolné a pro vodu nepropustné izolace stačí jednoduše nanést výrobky SANI-TRED štětcem nebo válečkem!
  • Tekutá kaučuková hmota, která se s pohybem zásobníků rozpíná!
  • Zůstane pružná a neztvrdne, nepraskne ani nevyschne na slunci!
  • Uschne v jakékoliv tloušťce a vyplní trhliny v podlahách, stěnách a střechách!
  • Rychle uschne a bude mít nelepivý povrch, ideální pro skladování obilí!
  • Nanášení zvenčí nebo zevnitř!
  • Výrazně zvyšuje efektivitu zásobníků na sušení obilí!
  • Systém SANI-TRED zastaví korozi a eliminuje další korozi ocelového základu!
  • Není lákadlem pro hmyz nebo drobné škůdce, kteří by se jí živili!

  Systém SANI-TRED utěsní násypky na obilí zajištěním trvalého vnějšího pryžového hydroizolačního povlaku, který eliminuje budoucí korozi a ochrání cenné osivo. Tento systém lze nanášet z vnitřní nebo vnější strany násypek!

  Systém pro skutečné utěsnění zásobníků na obilí

  zemedelstvi-obr-1

  Systém SANI-TRED utěsňuje největší zásobník na obilí na světě, o šířce 200′, umístěný v Cambridge a zobrazený zde na obrázku. Systém SANI-TRED je aktivně schvalován a doporučován společností Brock-Butler (největším výrobcem zásobníků na obilí na světě).

  Jiné, zdánlivě velmi podobné výrobky!

  zemedelstvi-obr-2

  Na těchto fotografiích jsou typické nepříznivé důsledky použití akrylového latexu, dehtu nebo jiných asfaltových výrobků, často chybně používaných pro utěsnění ocelových střech nebo betonu. Na rozdíl od výrobků SANI-TRED jsou akrylátové latexové výrobky rozpustné ve vodě a jako takové nejsou hydroizolační!

  Dobrou zprávou sice je, že akrylátové latexové výrobky se velmi dobře pojí s ocelí, nicméně špatnou zprávou je, že akrylátové latexové výrobky ve skutečnosti absorbují a zadržují korozivní vodu podobně jako houba, smršťují se, praskají, loupají se a samy o sobě jsou příčinou masivního poškození oceli korozí! Akrylátové latexové výrobky se nepojí dobře s betonem a snadno se od něj oddělují. Stojící voda akrylátový latex nakonec rozloží a je tak příčinou jeho oddělování se od betonu!

  Největší záhadou u akrylátových latexových nátěrových hmot je, jak nebo proč jsou uváděny na trh, prodávány nebo používány pro hydroizolaci. Latexové výrobky byly původně určeny a používány pro vnitřní nátěry, například vnitřní malbu zdí v domech, a to z toho prostého důvodu, že nejsou nepropustné pro vodu! Akrylátové latexové výrobky také přitahují drobné škůdce, například krysy, myši, šváby, kobylky a cvrčky, a tito se jimi ochotně živí!

  Dobrou zprávou je, že výrobky SANI-TRED chutnají hrozně! Nic se jimi nechce živit! Systém SANI-TRED se natrvalo spojí se všemi připravenými ocelovými a betonovými povrchy, je zcela nepropustný pro vodu, zamezí vzniku koroze a nebude praskat, nebude se loupat nebo oddělovat!

  Pamatujte, systém SANI-TRED je výrobek pro skutečné utěsnění zásobníků na obilí!

  Odborné nanášení stříkáním

  Technologicky špičkové systémy nanášení produktů Sani-Tred

  Metoda nanášení systému SANI-TRED stříkáním s podporou vzduchu nabízí hospodárnost zařízení a údržby vzhledem k dynamice vysokého objemu kapaliny pod nízkým tlakem, umožňující použití některého z nejmenších dostupných pístových čerpadel na nátěrové hmoty a výměnu pouze hadice a stříkací pistole. Regulace rozprašování s plynule měnitelným objemem vzduchu a regulace kapaliny související s pistolí a tryskou SANI-TRED zajišťuje lepší kontrolu nad bezvzduchovým stříkáním tím, že jsou možné různé velikosti stříkaných povrchů a různé typy stříkání na tyto povrchy s jednoduše nastavitelnou rychlostí, což také snižuje množství ztrát. Při nanášení stříkáním s podporou vzduchu je kapalina zčásti rozprašována speciální špičkou trysky, podobnou bezvzduchovému systému, případně potom malá množství stlačeného vzduchu z čela nebo rohů trysky rozmělňují výsledné kapky na jemnější kapičky. Vzor stříkání je podobný vzoru běžného systému nanášení nátěrové hmoty stříkací pistolí s tlakovou nádobou nebo stříkací pistolí s nádobkou. Vzhledem k tomu, že tlak rozprašovacího vzduchu je poměrně nízký, výsledný vzor na povrchu stříkaném systémem SANI-TRED vzniklý nanášením stříkáním je jemný. Výsledkem toho je jemná povrchová úprava blížící se úpravě dosahované rozprašováním běžnou pistolí s nádobkou na stlačený vzduch, ale s účinností přenosu mnohonásobně vyšší než při běžném rozprašování bezvzduchovým systémem.

  STŘÍKANÝ ŠTUK Z TEKUTÉ KAUČUKOVÉ HMOTY SANI-TRED

  vsechny-apl-obr-1

  vsechny-apl-obr-2

  vsechny-apl-obr-3

  vsechny-apl-obr-4